Recepty na bábovky v knižnej novinke Magické bábovky

Magické bábovky kniha

Autorská dvojica sa už stala známa svojou knižkou venovanou Magickým cupcakom a mafinom. Ich najnovšia kniha Magické bábovky taktiež už vo svojom názve odhaľuje, čomu sa bude knižka venovať. Bábovky, ktoré sa možno javia ako bežná súčasť našej gastronómie a víkendovej pohody, môže mať aj množstvo rôznych podôb. Kniha vychádza z vlastných receptov autoriek, no veľakrát ide aj o recepty, ktoré vychádzajú z pôvodnej receptúry, inšpirácie, či prvkov, ktoré poznáme v iných receptoch. Prekvapí tak aj bábovka z piva, manga, alebo levanduľová bábovka, či iné exoticky vyzerajúce a chutiace kúsky.

Magické bábovky kniha

Kniha Magické bábovky

Kniha Magické bábovky vychádza vo vydavateľstve Maxim, vo veľmi peknej grafickej podobe plnej fotografií a receptov. Práve recepty so vždy vyobrazeným hotovou ukážkou receptúry naservírovanej na stále, neraz aj štýlovo, tvoria celú knihu. Nejde o teoretické texty, rozsiahle úvody do sveta kuchyne a do pochopenia filozofie báboviek. Autorkám stačí krátky úvod, niekoľko zásad pri pečení báboviek a ihneď čitateľa uvádzajú do jednotlivých receptov. Každý recept dostáva rovnaký priestor, neraz pripoja nejaké postrehy a rady. V druhej polovici knižky, aj keď v menšej časti, sa kniha orientuje na menšie minibábovky, čiže recepty počítajúce s viacerými hotovými koláčmi naraz.

Magické bábovky kniha

Postup prípravy je jasný, popis receptúr má rovnako tak jasno a hovorí zrozumiteľným jazykom pre bežného domáceho kulinára. Fotografia pôsobia lákavo, a presne o tom je každá správna kuchárska kniha. Veď vyberáme si často práve podľa fotografie, hoci u nás doma to vždy vyzerá inak.

Magické bábovky kniha

O knihe

Knižka je predvianočnou novinkou. Vychádza v novembri 2019. Maloobchodná cena knihy je 13,90 EUR. 110 stranová publikácia je v tvrdej väzbe a v predaji je azda v každom poriadnom kníhkupectve. V tých online ju nachádzame všade kam sa len pozrieme. Veľkostne je niekde medzi A4 a A5, presne 172 × 245 mm. Jej grafické spracovanie a imidžová stránka má viacero predpokladov k tomu, aby šlo o jednu z tých kníh, ktoré si kúpime jednoducho preto, že sú pekné. Napríklad ako darček pre niekoho. Ak fotografie a niektoré konkrétne recepty zapôsobia ako inšpirácia, zmysel knihy je jasný.

  • Stránky vydavateľstva MAXIM
  • Knižku je možné kúpiť na BUX.sk
Back To Top