Recepty: Domáce ovocné nanuky s prekvapením

Haribo nanuky na letné horúčavy

Leto a prázdniny sa pomaly ale isto blížia ku koncu, slnečné počasie nám snáď ale ešte chvíľku vydrží. A okrem toho, čo si budeme hovoriť, predovšetkým deťom sa zmrzlina nikdy nepreje. Pripravte si preto domáce ovocné nanuky, ktoré vás príjemne osviežia a navyše ich  môžete vyšperkovať podľa vlastnej chuti. Je to úplne jednoduché.  

Nanuk je mladší brat zmrzliny. Za jeho vznikom stojí mladík Frank Epperson, ktorý ho v roku 1905 vymyslel úplnou náhodou. Jedného dňa totiž zabudol svoj téglik s limonádou a slamkou cez noc na verande. Keď ho ráno našiel, tekutina so slamkou bola zamrznutá, ale chuťovo rovnako dobrá, možno aj lepšia. Epperson si uvedomil potenciál zamrznutej tekutiny na „paličke“ a začal ju podomácky vyrábať. Pre deti, pre priateľov. Vynález si nechal v roku 1921 patentovať a tak mohol celý svet začať postupne spoznávať zmrzlinu na paličke, neskôr označovanú ako nanuk.

Haribo nanuky na letné horúčavy

Domáce sú aj tak najlepšie

Domáca príprava nanukov vôbec nie je náročná, väčšie deti ju pokojne zvládnu samé, tie mladšie s malou pomocou a dozorom. Nechajte sa inšpirovať alebo vytvorte vlastnú originálnu receptúru nanukov, ktoré budú chutiť práve vašej rodine. Ak sa vám výsledok podarí, odfoťte ho a nahrajte na www.haribomalycukrar.sk. Tak sa prihlásite do rodinnej kulinárskej súťaže o sladké aj hodnotné ceny, vrátane zážitkového víkendu pre celú rodinu v Prahe.

Ovocné nanuky so sladkým prekvapením pre deti

Haribo nanuky na letné horúčavyZožeňte si formičky na nanuky, dnes ich dostanete takmer na každom kroku a vašu peňaženku príliš nezaťažia. My sme na prípravu nanukov použili nadrobno nakrájané ovocie, konkrétne jahody, kivi a čučoriedky, lístky osviežujúcej mäty a obľúbené cukríky Haribo Flower Power, ktoré ich krásne rozjasnia a deti určite milo prekvapia. Ingrediencie sme vložili do nádobiek na tvorenie nanukov a potom iba zaliali pomarančovým alebo ríbezľovým džúsom, na niektoré sme zvolili aj nápoj s aloe vera. A výsledok? Vynikajúce domáce osvieženie na každú príležitosť. Vyskúšajte ich aj vy!

Back To Top