Čo zvládne a ponúka ryžovar Lauben Rice Cooker 1800BC

ryžovar lauben

Ryžovar už vo svojom názve dáva jasno. V kuchyni dokáže zastúpiť činnosť venovanú príprave ryže. Varená ryža, respektíve dobre uvarená ryža bez pripálenia, je veľakrát dôležitá časť obeda, alebo niekoľkodňovej zásoby. Žiada si naše pozorné oko, odhad, státie pri sporáku. V prípade ryžovaru Lauben Rice Cooker 1800BC môžeme hovoriť o pomocníkovi, ktorý v žiadnom prípade nerobí spotrebičom s názvom „ryžovar“ zlé meno. Práve naopak. Prinášame pohľad na 4 základné vlastnosti, ktoré sú toho dôkazom.

ryžovar lauben

Funkcia a spoľahlivosť

Každý dobrý ryžovar zvládne pripraviť ryžu bez pripálenia, starostí a ryža aj chutí. Lauben má vo svojom portfóliu niekoľko ryžovarov. Tento konkrétny vo svojom názve nesie 1800BC z čoho možno vyčítať kapacitu aj farbu. Jeho objem je totiž 1,8 litra, čo dovoľuje pripraviť pokojne malé množstvo ryže, rovnako ako až takmer 1,8 litra ryže. Pre veľkú či strednú rodinu je tak ideálnym riešením. Rovnako ako pre rodinu, ktorá varí na niekoľko dní dopredu.

Jednoduché ovládanie a kvalitné materiály majú svoj podiel na tom, že sa vám budeš chcieť ryžovar vyťahovať. Prípadne si nájde stále miesto v blízkosti v priestore menej využívanom., ale stále na očiach. Pri funkcii je nevyhnutné spomenúť, že tento ryžovar neslúži len na prípravu ryže. Parná nadstavba, nádoba nasaditeľná na základnú konštrukciu, poslúži na ďalšie technologické postupy. Môžete v nej pripraviť zeleninu na pare, knedle, buchty. V samotnom spodnom hrnci tiež môžete variť viac ako len ryžu.

Ovládanie a automatika

Ovládanie je veľmi jednoduché. Samotné zapínanie prístroja, či vypínanie je tvorené vypínačom na zadnej strane. No ovládanie je tvorené jediným tlačidlom. Iba ho prepnete do polohy dole, podobne ako na rýchlovarnej kanvici. Prístroj má dve kontrolky, pre varenie a pre udržiavanie teploty. To uvíta každý, kto nechá variť ryžu, ale chce ju mať ešte teplú pri podávaní. Napríklad, ak nesedí čas prípravy mäsa a zeleniny s časom dokončenia ryže. Celá automatika pri varení dokáže ušetriť mnoho pozornosti, času a ruky ako také.

Dizajn a vzhľad materiálov

Dizajn prepája eleganciu s funkciou. Celý prístroj je výrazne oľahčený, ľahký a neobsahuje nič nepotrebné. Vnútorná nádoba na varenie je ľahká, vybavená nepriľnavým povrchom a ryskami z oboch strán. Čierny dizajn sa hodí do kuchyne. Výrazne svetlou je horná nádoba kovovej farby. Pri varení ryže ju nepotrebujete. Slúži na parné varenie. Pokrievka je z tvrdeného skla a s uškom, ktoré ľahko odklopíte.

Telo prístroja pri varení nepáli. Netvorí tak bezpečnostné riziko a nehrozia popáleniny. Vnútorná nádoba má nepriľnavý povrch a preto k nemu treba aj tak pristupovať. Nepoužívať kovové riady, či nože, prípadne polievkové lyžice na naberanie ryže.

Rýchlosť a praktickosť

Vloženie ryže a pridanie vody si žiada krátku chvíľu. Samotné varenie si nevyžaduje pozornosť a starostlivosť. Ochutenie ryže ešte pred varením dáva voľné ruky. Uvarená ryža dá o sebe vedieť prepnutím tlačidla a svietením kontroly „KEEP WARM“. Pokiaľ ryžu nevyberáme hneď celú, čistenie netvorí problém pri odmáčaní a ľahko nádobu vložíte aj do umývačky, čo tiež zvláda, pokiaľ nejde o poškodený povrch kovovým riadom (to platí pri všetkom teflónovom a nepriľnavom).

Stránky výrobku: https://shop.lauben.com/

Back To Top