Kuchynský robot Lauben Kitchen Machine je vylepšením kuchyne

Lauben kuchynský robot

Kuchynský robot je výborný dar mladomanželom, nadšencovi pre domáci chlieb, ale aqj výborný dar pre každú utrápenú manželku, ktorá sa prirýchlo unaví pri miesení cesta a nezostáva jej energia na nič ostatné. Ak má stráviť v kuchyni pri zdobení torty ešte nemalý čas, kuchynský robot je neoceniteľný. Na miesenie cesta, na miešanie krémov, šľahanie bielok, či smotany. Celé desaťročia ich velebíme a uznávame ich prínos. Kuchynský robot od nemeckej značky Lauben je príkladom všestranne vybaveného prístroja s ktorým sa máme možnosť zoznamovať práve teraz. V závere roka 2022 je na Slovensku čoraz viac viditeľnejší. Ani sa však nedá prehliadnuť.

Lauben kuchynský robot

Kuchynský Robot Lauben Kitchen Machine 1200

Mnoho kuchynských prác, úpravy potravín, miešanie, miesenie, mixovanie, ba po pridaní príslušenstva, ktoré nie je súčasťou základného balenia, sa môžete oddávať aj vášni v znamení výroby domácich cestovín fettuccine, lazaní alebo špagiet. V základnom balíku ide o klasiku v podobe nádoby na šľahanie, miesenie a miešanie a prídavného skleneného mixéru s objemom 1,5 litra. Je k tomu aj menší mixérik – nadstavec na sekanie orechov, kávových zŕn a na mletie ďalších tvrdých sypkých surovín.

Má príkon 1200 W, čo je odzrkadlené aj v názve prístroja. Vo svojich informáciách uvádza hrdo celomedený motor a kovové pohyblivé diely vo vnútri prístroja. Všetko je ukryté pod dizajnom, ktorý zaujal aj komisiu na IF Design Award v Nemecku v roku 2019. Vyrábajú ho pritom v bielom aj čiernom variante. Pevná konštrukcia je postavená na gumených nožičkách, ktoré tlmia vibrácie, no najmä držia prístroj na svojom mieste. Bez ťažkostí sa čistí a jednotlivé vymeniteľné diely je možné vkladať do umývačky riadu.

Robot je mimoriadnou pomocnou rukou. Vďaka nemu si trúfneme na krémy, ktoré sa nám rukou vyšľachať a vymiešať nepodarí. Zvládneme viac cest, poliev, trúfneme si na snehové pusinky a na rovnakom prístroji pripravíme mixovanú polievku a mnoho iného.

Kľúčové vlastnosti Lauben Kitchen Machine 1200BC/TW

  • 8 rýchlostných stupňov
  • Úložný priestor pre napájací kábel
  • Pulzný spínač
  • Miešanie, mixovanie, sekanie, emulgovanie, šľahanie, miesenie
  • Bohaté príslušenstvo a pár receptov, ak nemáme iné nakopnutie
  • Viečka umožňujú pridávať suroviny a bránia prskaniu
  • Prístroj je vybavený poistkami proti zlému usadeniu a hrozbám
  • Označenie v názve výrobku BC znamená čierny, WT zase biely variant

Mlynček na mäso a násadka na klobásky

Potešujúcim vylepšením bežného kuchyského robota je premena na mlynček na mäso. Môžete mlieť mäso, prípadne iné suroviny na mleté zmesy, miešaním zaistiť dokonalé premiešanie s korením a s ostatnými surovinami, olejom a pod. Ak si pripravujete mäsové zmesi, už je potom len malý krok k výrobe vlastných klobások. S cesnakom, alebo bylinkami, dôkladne rozmiešané budú mať stálu chuť. Násada na výrobu klobások na mlynček nám dovolí naplniť črievka a hneď sa aj pustiť do stavby udiarne, ktorá sa v tom momente stane niečím, čo začne dávať zmysel.

Elektrický mlynček na mäso je opäť uľahčením práce. Pokiaľ nemáte v domácnosti iné možnosti, je tak domáci kuchynský robot len ďalšou inšpiráciou k niečomu, čo by bežne nebolo súčasťou vašej kuchyne. Mleté zmesi sa dajú kúpiť. No miera tuku a poctivého mäsa je v niektorých prípadoch čisto vašim rozhodnutím. Lauben Kitchen Machine k tomu ponúka výborné nástroje. Dobre vyzerá, je spoľahlivý a budeme mu vďační za zásadné uľahčenie práce v kuchyni. Jeden z neoceniteľných pomocníkov v kuchyni, ktorých radi využijeme pred Vianocami, ale rovnako tak pri pečení domáceho chlebíka, jesennej štrúdle, aj mnohých veľkonočných dezertov. Reálne však má využitie počas celého roka.

Oficiálne stránky výrobcu: lauben.com

Back To Top