TEFAL Cook4Me+ (CY851130) slušný multifunkčný hrniec v kuchyni

Tefal Cook4Me+

Moderné prístroje v kuchyni sú buď celkom zbytočné, alebo reálne praktické. Práve ten druhý prípad bude vylepšený model Cook4Me+ od značky Tefal, ktorý už nejaký čas ľudia poznajú. Dokonca sa na Youtube nachádza niekoľko videí tých, ktorí na ňom dokážu divy. Vyzerá krásne, dobre sa s ním manipuluje, prenáša, postaviť ho môžete kdekoľvek na rovný a pevný podklad a hoci je to hrniec, nepotrebuje žiadnu platničku, indukciu, alebo sporák. Ide o elektrický spotrebič, ktorému postačí prívodný kábel kdekoľvek. Čisto hypoteticky si tak akúkoľvek pochúťku uvaríte aj na terase paneláku kedykoľvek počas roka. Aj keď možno v daždi nie.

TEFAL COOK4ME+ CY851130

Cook4Me+ vyzerá naozaj krásne. Elegancia mu nechýba. Vyrábajú ho v troch farebných variantoch, v čiernej, červenej a bielej. Vždy ide o chrómové prvky, ktoré dodávajú lesk, aj zrkadlový efekt pri pohľade z hora. Celé telo pôsobí pevne, hoci je tvorené kombináciu pevných plastov a kovov. Vnútorné telo je celé kovové a keďže stále hovoríme o tlakovom hrnci s ďalšími rôznymi režimami spôsobov varenia, od toho sa odvíja aj pevnosť materiálov. Tlakové varenie si hold žiada pevnosť a výdrž.

Tlakové varenie

Keďže ide o tlakový hrniec, mimo iných ďalších režimov, počítame s tým, že vďaka tejto funkcií máme mnoho jedál hotových skôr. Najmä príprava mäsa bude rýchlejšia. Niekoľko krát otestovaný hrniec spĺňa všetky očakávania. Kuracie, bravčové, akékoľvek mäso, rovnako ako zelenina, získajú tie vlastnosti, aké potrebujeme. Je niekoľko vlastností na tomto hrnci, ktoré vás budú motivovať skúšať a opakovane sa k hrncu vracať. Napríklad aj v takých prípadoch, ak nepatríte medzi veľkých kuchárov. Práca s ním je jednoduchá, no najmä farebný displej v kompletnej slovenčine, je vec pre niektorých neprofesionálnych kuchárov priam nedoceniteľná.

Tlakové varenie je možné vďaka spôsobu uzatvárania veka, ktoré si nežiada žiadne ťažké fyzické úsilie. Jednoducho pootočíte zámok vo vrchnom diely viečka a on vo vnútri zaklapne do pevných kovových drážok. Cítite to v rukách, a ide o jedinú polohu, ktorú pri zatváraní možno hrncu dať. Bezpečnostná poistka sa následne postará, aby nehrozilo nechcené otvorenie pod tlakom.

Pečenie, dusenie a ďalšie režimy

Mimo tlakové varenie, ktoré určite bude mať svoje využitie opakovane, bežné pečenie, pomalé varenie, alebo voľný režim, kde si sami určujete teplotu, čas. Pri všetkej práci sú výhodou také funkcie, ako udržiavanie tepla už uvareného jedla, časovať zapnutia, vypnutia a rôzne drobné detaily, ktoré varenie spríjemňujú už len jednoduchým faktom, že máte pod kontrolou čas, aj receptúru.

150 rôznych receptov, ktoré možno variť, je len akýmsi základom, pri ktorom sa môžete nechať inšpirovať priloženou kuchárskou knihou (súčasť celého balenia hrnca) Samozrejme, používateľ vynájde ďalších vlastných 200, no pre pochopenie rôznych procedúr tých 150 celkom postačuje. Displej používateľa presne naviguje k tomu, čo potrebuje. Upozorňuje pritom nie len displej a jeho odpočítavanie a pokyny, ale aj zvuk, rôzne tóny a krátke skladby ktoré signalizujú určité štádium varenia.

Tefal Cook4Me+

Všímame si tiež napríklad:

Hrniec je krásny. Po tretí krát toto slovné spojenie znie možno opakujúco a otrepane. Je však pravdou, že láka aj po vizuálnej stránke. Nie spôsobom ako žena, skôr spôsobom slušného vybavenia kuchyne, ktorému nechýba elegancia. Najmä však použiteľnosť. Jeho šesťlitrová vnútorná nádoba má dve vlastné neodnímateľné uchá. Za tie je možné nádobu vyberať, čo je uľahčenie pri prenášaní jedla, pri umývaní, alebo len vyťahovaní horúcej nádoby. Z bezpečnostného hľadiska výborné riešenie na rozdiel od mnohých iných tlakových hrncov s vnútornou nádobou. Je zo zliatiny využívajúcej keramiku, tak žiadaný materiál v prípadoch hrncov a varenia aj v rámci riadu pre sporák. Udržiava si lepšie tepelné vlastnosti a vlastnosti odolnosti proti poškriabaniu. V neposlednom rade je to nepriľnavosť a ľahké umývanie.

Pri otváraní nehrozí sprcha pary zmenenej na kvapalnú vodu, ktorá je pravidlom pri otváraní varných nádob. Síce je aj v tomto prípade súčasťou otvárania, steká však kanálikmi do drobnej nádobky, ktorú je prekvapivo možné odobrať aj späť nasadiť zozadu bez potreby pozerania. To uľahčuje prácu a zvyšuje bezpečnosť, ak už ide o elektrický spotrebič.

Po stránke balenia a materiálov:

Súčasťou celej veľkej škatule je hrniec, prívodný kábel, kuchárska kniha s množstvom receptov prispôsobených spôsobu ovládania hrnca CookMe+, ale vo vnútri taktiež nájdete sieťku, či skôr dierkovanú nádobku určenú na dusenie zeleniny. Rovnako tak ako zeleninu, v nádobke môžete pripraviť aj mnoho iných pokrmov. Stačí, že ich príprava, alebo úprava si vyžaduje paru a vynaliezavosť nepozná medze. Po ekologickej stránke je z balenia bežný odpad, dva polystyrénové chrániace bloky (spodný a vrchný), kartónová škatuľa a niekoľko papierových prospektov k technike a návod.

Hlavné plusy výrobku:

 • Široká využiteľnosť
 • Množstvo prednastavených receptov
 • Krásny elegantný dizajn a farebné variácie s chromovými prvkami
 • Dobrá umývateľnosť materiálov
 • Ušká na nádobe umožňujúce prenášanie, vylievanie, umývanie a pod.
 • Odtok a zásobník pre skvapalnené pary
 • Farebný displej s rozsiahlymi možnosťami
 • Slovenčina
 • Rýchlosť a spoľahlivosť
 • 6 litrová kapacita
 • Značka, ktorá sa spája so spoľahlivosťou
 • Mnoho automatických režimov, pri ktorých nie je nutné byť osobne a čakať. Plusom je tak automaticky aj časovač, a funkcia odloženého štartu.
 • Na výrobok sa vzťahuje záruka opraviteľnosti výrobku na 10 rokov a zároveň zaistenia rýchleho a lacného dodanie náhradných dielov.

Hlavné nedostatky:

Úprimne, podstatné nedostatky nenachádzame najmä preto, že niekoľko z teoreticky možných nedostatkov súvisí skôr so schopnosťami a ochotou učiť sa nové veci na strane samotného používateľa. Testovanie výrobku je v našom prípade už niekoľko dní bez zásadných nedokonalosť, či chýb výrobku samotného. Nenachádzame problémy, nezrozumiteľné, či systémové zlyhania. Zámerne nevyvolávame crashtesty, omyly. Z počiatku pri niektorých režimoch varenia možno bude potrebné nahliadnuť do návodu a to môžu priveľmi pohodlní používatelia brať ako mínus. Nie je však mínusom a preto by nebolo správne ho tu uvádzať.

TEFAL COOK4ME+ CY851130

Ak zvažujete kúpu tohto prístroja, v prvom rade po ňom siahnete najmä ak nie ste absolútny kulinár, ktorý si potrpí na svoje režimy a postupy. Prístroj je skôr pre tých, ktorí potrebujú ušetriť čas, alebo nechcú investovať čas len do jedného jedla a chodu, ale chcú popri inej práci robiť často aj ďalšie. Buď v kuchyni, alebo prácu celkom iného typu.  Cook4Me+ je totiž nástrojom, ktorý je vytváraný pre ponáhľajúcich sa alebo zaneprázdnených ľudí.

 • Dokáže naučiť variť, prípadne pochopiť niektoré princípy bez bolesti a trápenia
 • Vie ušetriť čas, pretože nemusíte stáť pri sporáku stále
 • Je určený matkám na rodičovskej a materskej, ak nemôžu odložiť dieťa a venovať sa vareniu
 • Je určený mladým, ktorí nemajú odvahu skúšať v kuchyni experimentovanie
 • Taktiež je určený komukoľvek, čo má rád vychytávky, rád si pochutí na dobrom jedle a nechce riešiť a hľadať viacero riadov. Dokonca sú medzi nami aj takí, ktorí sa vyhýbajú plynovému sporáku… veď aj takí sme :-), čiže elektrický spotrebič nahradzujúci plynový sporák môže byť výhoda aj pre týchto ľudí.

Veríme, že sa nám podarilo predostrieť niekoľko zásadných výhod, ktoré sme si mohli sami všimnúť a ako súčasť pripravovanej recenzie ich spomenúť. Prípadne otázky pokojne môžete smerovať do redakcie. Ak budeme mať možnosť pre vás danú vec otestovať, budeme sa vedieť vyjadriť.

Zopár technických informácií:

 • Kategória: Elektrický spotrebič / tlakový multifunkčný hrniec
 • Výrobca: TEFAL,
 • modelové číslo: CY851130,
 • Objem nádoby: 6 litrov,
 • Predprogramové recepty: 150,
 • Povrch vnútornej nádoby: keramický a nepriľnavý povrch
 • Príkon: 1600 W,
 • Váha: 6 kg,
 • Rozmery: 354 × 355 × 376 mm
 • Profil výrobku na oficiálnom webe: tefal.sk
Back To Top