Ochladzovač vzduchu Klarstein Skyscraper Ice 4 v 1 a uplatnenie v kuchyni

Klarstein Icecreaper recenzia hodnotenie chladič vzduchu

Ochladzovače vzduchu sú ideálne na jednoduché schladenie v prípade, keď sa nám v priestoroch nahromadí teplo či už pre vonkajšiu horúčavu alebo aj bežné činnosti ako varenie či používanie výkonných spotrebičov. Tento efekt najviac cítime v kuchyni, kde sa bežne kombinuje ohrievanie vzduchu pri pečení, horúca para z varenia a a v lete sa pridá aj prirodzené teplo. Preto sa práve tu zdá byť ochladzovač vzduchu ako záchrana. Pri dlhom zaváraní je chladivý prúd vzduchu z Klarstein Skyscraper ako balzam na dušu.

Klarstein Icecreaper recenzia hodnotenie chladič vzduchu

Aký je Klarstein Skyscraper Ice 4 in 1?

V produktoch od Klarstein, nemeckého výrobcu domácich spotrebičov, ide podľa našich skúseností už tradične dizajn ruka v ruke s funkčnosťou a spoľahlivosťou. V prípade ochladzovača vzduchu Skyscraper Ice 4 in 1 dokonca nejde ani o novinku. Na trhu je minimálne dve sezóny a stále s úspechom. Už pri sledovaní ponuky internetových predajcov a hodnotení s reálnymi skúsenosťami je viditeľná úspešnosť, a v rámci dizajnu aj jedinečnosť.

Dizajn a vzhľad

Skyscraper Ice dizajnom vzdialene pripomína známu bielu cukrovinku s ťažiskom celkom dole a zúženou hornou časťou s miernym rozšírením. Ovládanie ochladzovača nájdete na hornej strane. Nejde o otočné tlačidlá ani prepínače, ktoré tradične pri týchto prístrojoch môžu pôsobiť nespoľahlivo a lacno. Skyscraper má ovládací panel, na ktorom sú zapustené tlačidlá pogumovaním chránené pred poliatím či prachom. Preto sú úplne bezpečné aj v prípade náhodného obliatia pri dopĺňaní vody do spodného zásobníka. Ten slúži na efektívnejšie chladenie, a môžete ho naplniť vodou či ľadom aby ste dosiahli lepší výkon zariadenia. Súčasťou balenia sú tiež dve nádobky, ktorých účel poznáme z rôznych prenosných chladničiek na piknik. V mrazničke sa tekutina vo vnútri premení na ľad a po vložení do nádobky s vodou následne o niečo umocní efekt chladenia.

Názor na dizajn? Pokojne ako súčasť interiéru

Mnoho chladičov a ventilátorov mimo hlavnej sezóny radšej schováte. Skyscraper však pôsobí zaujímavo, luxusne, a vďaka orientácií na výšku ani nezaberá veľa priestoru v interiéri. Vďaka funkcií SWING môže byť tiež umiestnený do rohu, odkiaľ ochladzuje celú miestnosť. V ponuke bežne nájdete biely, čierny a sivý variant tohto ochladzovaču vzduchu. V našom prípade máme čierny, ktorý sa práve pre svoj dizajn hodí do interiéru.

Klarstein Icecreaper recenzia hodnotenie chladič vzduchu

Funkcie a názory na fungovanie

Skyscraper Ice môže mať pre Slovákov možno mierne komplikovaný názov. Nemá však komplikované ovládanie a funkcie. Svedčí o tom fakt, že nie len u nás bez ťažkostí dokážu ochladzovač ovládať najmladší aj najstarší členovia domácnosti. Horná časť obsahujúca všetky ovládacie prvky je spoľahlivá, digitálny displej zobrazuje jasne viditeľné číselné informácie, kým okolo neho sa nachádza v čiernej ploche ukryté zobrazovacie pole na ďalšie prvky – rôzne ikony zobrazujúce aktuálne nastavenia.

Tlačidlá pre všetko potrebné:

 • Zapnutie a vypnutie je priamo na hlavnom ovládacom panely
 • SWING je funkcia plynulého pomalého otáčania, vďaka čomu sa ochladený vzduch dostáva do všetkých kútov miestnosti
 • MODE sú režim dňa, noci, alebo prirodzeného režimu, kedy je intenzita a sila fúkania premenlivá, simulujúca pohyb vzduchu vonku
 • COOLER – HUMIDIFIER je zvýšenie chladenia využívajúce zásobník na vodu a zároveň zvlhčuje vzduch
 • TIMER je dnes už základnou funkciou podobných zariadení – časovač, pomocou ktorého môžete nastaviť čas po ktorom sa ochladzovač automaticky vypne.
 • OFF je samostatným tlačidlom umiestneným pri všetkých ostatných prvkoch ovládania.

Klarstein Icecreaper recenzia hodnotenie chladič vzduchu

Chladenie ventilátorom je základným režimom, v ktorom prístroj funguje už ihneď po rozbalení. Funkciu bežného ventilátora však možno považovať za samozrejmosť. Jej vyššou úrovňou je chladič vzduchu, ktorý práve s využitím vody a prídavného chladenia dosiahne v miestnosti oveľa lepší chladiaci efekt. Spolu s funkciou zvlhčovača vzduchu ide o hlavné funkcie, pre ktoré budete chcieť ochladzovač využívať. Funkcia, ktorú si mnohokrát ani nemusíme všimnúť, ale ktorá je však obzvlášť dôležitá pre alergikov a ľudí citlivých na kvalitu ovzdušia, je zabudovaný filter, ktorý čistí chladený vzduch. Pomocou niekoľkých vertikálnych vrtúľ ženie vzduch cez filtračnú jednotku, ktorá sa dá navyše jednoducho otvoriť a vyčistiť, pričom filter stačí vyprášiť a preprať.

Ochladzovač vzduchu v kuchyni

Výhodou, ktorú sme mali možnosť otestovať v našich podmienkach, je ľahká prenášateľnosť a spoľahlivosť. Kolieska umožňujú ľahkú manipuláciu, a zvládajú bežný koberec. Ani nadvihnutie cez prah nie je problém – je totiž ľahká a zdvihnutie za hornú časť nič nepoškodí. Ide o pevný jeden kus. Plusom celého výrobku je diaľkový ovládač s rovnakými ovládacími prvkami, aké sa nachádzajú na tele prístroja.

Kuchyňa ako náročnejší priestor v ktorom sa zdržiavame najmä pri prípravách jedál, čistení a drobných prácach môže byť s ochladzovačom vzduchu príjemnejším prostredím. O to sa môže pričiniť Skyscraper Ice. Presúvať sa dá podľa potreby, alebo postačí funkcia SWING. Podľa typu kuchyne pritom môže byť prístroj súčasťou aj tohto priestoru bez toho, aby pôsobil rušivo. Hodnotenie jeho prínosu je jasné: poteší spoľahlivosťou aj účinkom. Má však ešte jeden dôležitý efekt. Určitá cirkulácia vzduchu v kuchyni pomôže lepšie rozptýliť pary a rozhýbať stojaci vzduch, ktorý nie je ideálnym prostredím, najmä v neskorých hodinách. Sústredená vlhkosť z pár na jedinom mieste je mimo všetko spomenuté tiež problémom s ktorým síce kuchynské vybavenie a interiér počíta, no ľudský organizmus a ďalšie materiály sú už iný príbeh.

Hodnotenie účinkov ochladzovača vzduchu za takýchto podmienok získava plusy k dobru. Model od Klarsteinu má pomerne slušný výkon ventilátora, aj keď nemá viaceré nastaviteľné stupne fúkania – teda aspoň na prvý pohľad. Funkciu zastupujú viaceré režimy a COOLER s využitím vody a zmrazenej zmesi v nádobkách. Jeho funkcia ionizácie vzduchu a filtrácie môže mať podiel na odstraňovaní pachov, čo ako doplnok klasického digestora počas plnej prevádzky domácej kuchyne nie je na škodu.

Technické parametre:

 • Názov: Klarstein Skycraper Ice 4 in 1
 • Napájanie: 220-240 V/50 Hz
 • Rozmery zariadenia: 28 x 95 cm (ØxV)
 • Rozmery: 90 x 150 x 20 mm, hmotnosť: 6 kg
 • Oficiálne stránky a popis: https://www.klarstein.sk/
Back To Top