Ako zariadiť kuchyňu v byte: Voľte nadčasový dizajn zodpovedný k rozpočtu

Kuchyňa zariadenie interiéru

Kuchyňa je investíciou na niekoľko rokov, a tak treba dobre zvoliť nie len nadčasový dizajn, ale i praktickosť. Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok a možno preto je kuchyňa srdcom domova. Je to miestnosť, do ktorej mnohí z nás investujú nemalé peniaze. Na to, aby ste jej výber neoľutovali, musíte dobre premyslieť každú skrinku, zásuvku aj ich dekor. Nenechajte sa zlákať modernými trendmi, rozmýšľajte do budúcnosti.

Kuchyňa zariadenie interiéru

Tri otázky pri plánovaní kuchyne

Ak si vyberáte linku do bytu, mali by ste sa zamyslieť nad kuchyňou ako celkom. Položte si otázku, koľko v nej trávite času. Varíte denne alebo sa stravujete vonku a domov je len špajzou pre studené pokrmy? V prípade, že milujete prípravu jedál, myslite na dostatočnú pracovnú plochu, a tým pádom aj úložné priestory, hlavne pre potraviny.

Druhou podstatnou témou je stolovanie. Bude vaša kuchyňa slúžiť zároveň ako jedáleň, alebo máte na sedenie miesto v inej časti bytu? Ak potrebujete multifunkčný komplex, ideálnym riešením sú ostrovčeky alebo barové pulty, ktoré sa premieňajú podľa toho, čo práve robíte od práce až po servírovanie. Poslednou zásadnou témou je rozpočet. Rátajte nie len s drevenou časťou linky, ale i spotrebičmi. Nezabudnite, že položkou je i drez, batéria alebo riad. Všetko si vopred premyslite do posledného pántu či skrutky, aby ste pri plánovaní na nič nezabudli. Dizajn je len čerešničkou na torte, keď už viete, do akej výšky môžete vyskakovať, a čo presne v byte potrebujete vyriešiť na pár metroch štvorcových.

Kuchyňa zariadenie interiéru

Do čoho investovať?

Oplatí sa priplatiť si za kvalitné spotrebiče, drez a batériu, pretože okrem toho, že dlhšie vydržia, budete mať pri drahších produktoch značne jednoduchšiu aj údržbu. Šetrenie sa následne môže odraziť i na predĺženej záruke alebo nižšej energetickej spotrebe. Pracovná doska sa riadi rovnakým pravidlom. Radšej kvalitné drevo alebo kameň uprednostnite pred lacnými drevotrieskovými imitáciami. Naopak, to, na čom sa dá ušetriť, sú rôzne novodobé patenty. Isteže vám všetky výsuvné systémy uľahčia prácu i orientáciu v kuchyni, no ak rozpočet nedovoľuje nadštandard, ani obyčajné skrinky s pevnými policami sa neminú účinku.

Prevedenie kuchyne

Vopred uvažujte o štýle, do ktorého chcete ladiť celé bytové zariadenie. Kuchyňa ako centrum diania by mala korešpondovať so zvyškom. Ak hľadáte univerzálne prevedenie, nič nepokazíte bielou variantou alebo svetlými prírodnými odtieňmi dreva. Obe opticky priestor zväčšia a presvetlia, čo je v bytoch pomerne zásadné, keďže potrebujte na malom priestore zahrať veľa muziky.

Back To Top